… W 2020 stawiamy na budowanie więzi z odbiorcami programów lojalnościowych !. Tradycyjne formy komunikacji odchodzą do lamusa. Zastąpią je nowoczesne rozwiązania technologiczne – aplikacje lojalnościowe, akcje edukacyjne, grywalizacja, quizy… swoboda udziału i atrakcyjna forma komunikacji przyciąga uczestników na długi czas…

MARIUSZ CICHY
Sales Manager linii biznesowej Incentive and Rewards
EDENRED POLSKA

W każdym biznesie, a szczególnie w branży handlowej, prędzej czy później stajemy przed problemem czy ważniejszy jest wzrost obrotu poprzez rekrutację nowych klientów czy też satysfakcja i zadowolenie obecnych? Warto wtedy wrócić do podstaw i przeanalizować dane sprzedażowe, aby zorientować się skąd bierze się nasz wzrost sprzedaży, jak bardzo jest on stabilny i przewidywalny oraz gdzie tkwi potencjał. Moim zdaniem wciąż zbyt wiele firm skupia się za bardzo na akwizycji kosztem troski o swoich najlepszych i najwierniejszych klientów. A to przecież oni zapewniają stabilne, wysokie przychody i to o nich powinniśmy dbać i wynagradzać ich lojalność we właściwy sposób, tak aby poczuli się docenieni i wyróżnieni.

BARTEK GÓRZNY
Head of Business Poland-Ukraine-Baltics
TCC

Wprowadzenie grywalizacji do programu lojalnościowego B2B to szansa na realne zwiększenie zaangażowania uczestników oraz znaczne zmniejszenie kosztów. W dobrze zgrywalizowanych programach nawet 40% uczestników loguje się do projektu każdego dnia, a kolejnych 20-30% kilka razy w tygodniu. W ten sposób uczestnicy mają stały kontakt z marką oraz naturalny dostęp do treści edukacyjnych i wyników biznesowych. Co jeszcze ciekawsze, nagrody wirtulane – a więc w praktyce bez-kosztowe – oferowane w grywalizacji bywają dla zaangażowanych uczestników bardziej atrakcyjne niż nagrody rzeczowe czy finansowe. Pozwala to w dłużej perspektywie zredukować budżet na nagrody nawet o 60%. Jednak o tak spektakularnych wynikach możemy myśleć wyłącznie przy projektach oferujących uczestnikom rozbudowany świat gry z dużą autonomią, czyli model grywalizacji w wariancie 3.0.

TOMASZ BURDZIŃSKI
Wiceprezes, Dyrektor Strategiczny
OSKAR WEGNER