Loyalty PLanet 2022

II Forum Loyalty PLanet

loyalty in era of digital first

21-22 kwietnia 2022 r.

Hotel Sound Garden, ul. Żwirki i Wigury 18, Warszawa

Loyalty PLanet 2022

II Forum Loyalty PLanet

loyalty in era of digital first

21-22 kwietnia 2022 r., Warszawa

Loyalty PLanet 2022

Relacja 2022

To była prawdziwa przyjemność, pierwszy raz od dwóch lat, gościć Państwa podczas stacjonarnego spotkania Forum Loyalty PLanet360° (20-21-22 kwietnia 2022 r., Hotel Sound Garden, Warszawa). 

Dziękujemy wszystkim naszym Uczestnikom, Prelegentom i Partnerom za cierpliwość i zaufanie w okresie pandemii. 

20 kwietnia, tuż przed samym forum, odbyły się warsztaty „Perfekcyjny program lojalnościowy, czyli o tym, jak go uruchomić, rozwijać oraz jak w praktyce budować długotrwałe więzi z klientem”, prowadzone przez Dominika Zacharewicza, Managing Partnera & Co-foundera z Loyalty Point oraz Adama Nowaka, Loyalty Marketing Managera z Electrolux – których frekwencja i wysoka ocena dowiodła, że programy lojalnościowe wciąż, od wielu lat są tematem ważnym i rozwijającym się w Polsce, mimo mocno nasyconego rynku.

 

21-22 kwietnia, podczas dwóch intensywnych dni forum, udało nam się omówić bardzo wiele wyzwań związanych obecnie z budowaniem lojalności w sektorze retail, usługi, FMCG i dobra trałe.

Skupiliśmy się m.in. na:

 • digitalizacji działań lojalnościowych, które w głównej mierze wywołał covid, 
 • na zmianie zachowań konsumenckich związanych z pandemią
 • rozmawialiśmy o świecie bez cookies 3rd party i sposobach poprawy jakości naszych baz,
 • zastanawialiśmy się, jak powinna wyglądać customer journey w multi-świecie,
 • czy jak zidentyfikować prawdziwe determinanty satysfakcji klienta oraz wykorzystywać emocje w relacji z nim

Na wyróżnienie w tym roku zasłużyły tematy prelekcji i ich autorzy:

Jak język, treść i forma komunikacji wpływają na doświadczenia klientów?

Agnieszka Lewandowska, Kierownik Działu Reklamacji, BRW

 • zwięźle, prosto, czytelnie
 • otwarcie, uczciwie, wprost, bez kamuflowania

Design thinking – produkty budujące lojalność w oparciu o problem klienta

Andrzej Dalkowski, Head of Marketing & Digital, VISION EXPRESS

 • jak rozpoznać oczekiwania i problemy klienta
 • jak zbudować na nich mechanikę programu

Czy tylko młodzi, przyciągają młodych? Jak komunikując dojrzałość możemy przyciągnąć młodość? – Case study W.KRUK

Daria Szajnar, Dyrektor Działu Marketingu, W.KRUK

oraz dyskusja:

Jak pandemia zmieniła determinanty satysfakcji klienta i które są kluczowe?

Moderator:
Paweł Wojciechowski, Integrated Commerce Director, PUBLICIS GROUPE POLAND

Paneliści:
Jakub Kłoczewiak, Executive Director Customer Experience, ALLEGRO.PL

Justyna Skrzypek, Marketing & Customer Service Manager, FUHBP GROUP

Jarosław Moc, Dyrektor Data i Klient, Customer Data Owner, AUCHAN

Mateusz Zybert, Koordynator zespołu ds. CX, Projekt Manager i Moderator Design Thinking, MBANK

Victor Stanescu, Commercial Director, TELEPERFORMANCE POLAND

Spotkanie każdego dnia miało sesję plenarną oraz 4 sesje równoległe. Pierwszego dnia Forum, tuż po lunchu, odbyły się także Problem Solving Zone – spotkania w mniejszych grupach, skupione na analizie konkretnego problemu. Najwyżej oceniony temat: „Czego oczekują od programów lojalnościowych Polacy? – prezentacja wyników badania loyalty insight 2022″ – poprowadził Marek Kosakowski, Chief Executive Officer, H2H.TECH.

W tym roku po raz pierwszy odbyła się gala Loyalty Heroes (www.loyalty-planet.com/konkurs/) jedynego w Polsce konkursu w 100% poświęconego szeroko pojętym działaniom lojalnościowym, którego celem jest wyłonienie i uhonorowanie najlepszych projektów i przedsięwzięć w zakresie działań lojalnościowych (programów lojalnościowych i działań poza programem) w danym roku w Polsce. 

Nagrody przyznało Jury, składające się z ekspertów rynku ds. zarządzania relacjami i budowania lojalności, którego pracami w tym roku kierował: Marcin Klimkowicz, Dyrektor ds. Rozwiązań Lojalnościowych w Europie Centralnej, MASTERCARD EUROPE.

Gala odbyła się pierwszego dnia Forum, 21 kwietnia wieczorem. Laureatami 8 kategorii zostali:

 • THE BEST LOYALTY PROGRAM IN RETAIL: IKEA RETAIL
 • THE BEST LOYALTY PROGRAM IN SERVICES: MASTERCARD
 • THE BEST LOYALTY PROGRAM B2B: L’OREAL POLSKA
 • THE BEST NEW / RELAUNCHED PROGRAM: LAGARDERE TRAVEL RETAIL
 • THE BEST LOYALTY INNOVATION: ROSSMANN SUPERMARKETY DROGERYJNE POLSKA
 • THE BEST DATA-DRIVEN LOYALTY: VISION EXPRESS SP
 • THE BEST CUSTOMER-CENTRIC SOLUTIONS: SEPHORA POLSKA
 • THE BEST USE OF SOCIAL MEDIA IN LOYALTY: ALLEGRO.PL

W Forum udział wzięło ponad 200 uczestników, reprezentujących sieci handlowe, usługi, sektor FMCG i dobra trwałe. Dziękujemy, że wybrali Państwo Loyalty PLanet360°– aby znaleźć rozwiązania swoich wyzwań i zainspirować się doświadczeniami naszych prelegentów. Partnerom dziękujemy za zaufanie i wybór naszego Forum do prezentacji swoich usług i rozwiązań.

 Do zobaczenia za rok

Anna Banaś

Anna Banaś

Managing Director
tel. +48 787 092 566

anna.banas@braveconferences.pl

Katarzyna Klimkiewicz

Katarzyna Klimkiewicz

Managing Director
tel. +48 787 097 492

katarzyna.klimkiewicz@braveconferences.pl

oraz cały zespół

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

Zapraszamy na film z Gali
Loyalty Heroes:

Zapraszamy na film
z Loyalty PLanet 2022

Forum rekomendują:

„Loyalty Planet to wydarzenie, które powinno zagościć w kalendarzach wszystkich osób które na co dzień pracują nad satysfakcją i utrzymaniem klientów. 3 dni warsztatów pełnych nie tylko wiedzy, ale i praktyki, dają dawkę inspiracji niezbędnej do budowania bazy lojalnościowej”.
Szymon Dziura
Manager Działu Digital
E.Leclerc

„Przemiło było mi uczestniczyć i bardzo się cieszę, że w końcu udało się w trybie stacjonarnym. To zupełnie inny rodzaj doświadczenia niż online. Forum Loyalty Planet to najlepsza okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń oraz źródło inspiracji! Gratuluję świetnej organizacji, doboru tematyki wystąpień i poziomu merytorycznego”. Agnieszka Doktorska Senior Project Manager ARC Rynek i Opinia

„Forum to idealne wydarzenie, które pozwala zapoznać się z najnowszymi trendami oraz dobrymi praktykami w obszarze lojalności. Bardzo polecam!”.

Jan Daniel

Sales Support Strategic Manager Domestic Sales Department
Amica

„Loyalty Planet Forum było dla mnie pierwszą od dawna okazją do spotkania się z ekspertami z branży na żywo. Organizacja spotkania na najwyższym poziomie, ciekawi goście oraz dobre rozmowy pozwalają wynieść z tego spotkania cenną wiedzę”.

Daniel PrzemęckiHead of Category, Brand & Media
AVON

„Duża koncentracja tematów konferencji na lojalności klienta. Dobra okazja do networkingu, szczególnie podczas Gali. Bardzo dobra organizacja konferencji”. Marek GrabowskiDyrektor Zarządzania Wartością Klienta B2C ORANGE
„Spotkanie to zawsze możliwość poznania osób, które danym tematem (tym razem programy lojalnościowe) zajmują się na co dzień. To świetna okazja do nawiązania kontaktu, rozmowy, podzielenia się praktycznymi wskazówkami lub też zapoczątkowania relacji biznesowych. Było mi bardzo miło, wspólnie z pozostałymi prelegentami wziąć udział w panelu dyskusyjnym, usłyszeć jak inne marki wykorzystują programy lojalnościowe, zainspirować się, ale także zaprezentować rozwiązania, które praktykujemy w naszej firmie”.  Agnieszka KossakowskaHead of Marketing Eastern Europe RITUALS

„Kolejna konferencja świetnie zorganizowana przez zespół Brave. Z mojej perspektywy największą wartością są prelekcje oparte o studia przypadków, które pozwalają znaleźć wiele inspiracji. Zwłaszcza interesujące są te z innych branż niż nasza, ponieważ często rozwiązania działające gdzie indziej mogą, z niewielkimi dostosowaniami, być prawdziwą wartością dodaną w miejscu gdzie dotychczas nie były proponowane klientom. Konferencje Brave to też fantastyczna okazja do poznania praktyków i wymiany doświadczeń w kuluarach”.

Bartosz Pilch

Dyrektor ds. E-commerce i Marketingu

SIG

„Forum Loyalty Planet również w tym roku nie zawiodło moich oczekiwań. Mnóstwo praktycznych przykładów działań lojalnościowych, ciekawe spostrzeżenia ekspertów z różnych branż oraz wiele wartościowych inspiracji dla marketerów. A do tego fantastyczna atmosfera i doskonała okazja do nawiązania nowych znajomości i wymiany doświadczeń i opinii”.

Maksymilian Litwinow

Dyrektor Zarządzający

REBEL MEDIA

„Dlaczego warto? Jedyne miejsce, w którym praktycy  od budowy lojalności, zaangażowania klientów – mogą podzielić się własnym doświadczeniem i „skrzyżować” poglądy na scenie, ale też (co ważne) poza nią”.

Grzegorz Godlewski

Project Manager ds. programu lojalnościowego
MOYA

„Z mojej strony gorąco polecam. Takie spotkanie jest idealną okazją do wysłuchania wystąpień ekspertów i zgłębienia swojej wiedzy odnośnie obowiązujących trendów. To okazja aby porównać swoje podejście do innych i wyjść z konferencji z olbrzymią dozą inspiracji pod kątem przyszłych działań. Ponadto jest to fantastyczna okazja do poszerzenia swojej sieci kontaktów! :)”.

Magdalena Albińska

Digital Marketing Manager
SUPER-PHARM