Zapraszamy Cię do After Event Inspirators Zone, tutaj możesz zadać pytania naszym ekspertom i poruszyć tematy na które nie było czasu podczas eventu. To okazja do konsultacji z managerami, którzy specjalizują się w wielu, różnych obszarach lojaności. Masz wyzwanie? Problem? Potrzebujesz konsultacji?
Wyślij wiadomość z pytaniem, wybierając Inspiratora!

Zdaniem eksperta:

Na co stawiamy w tym roku w strategii programów lojalnościowych?

 … W 2020 stawiamy na budowanie więzi z odbiorcami programów lojalnościowych !. Tradycyjne formy komunikacji odchodzą do lamusa. Zastąpią je nowoczesne rozwiązania technologiczne – aplikacje lojalnościowe, akcje edukacyjne, grywalizacja, quizy… swoboda udziału i atrakcyjna forma komunikacji przyciąga uczestników na długi czas…

MARIUSZ CICHY
Sales Manager linii biznesowej Incentive and Rewards
EDENRED POLSKA

Dylemat w retailu: co ważniejsze: obrót czy satysfakcja klientów?

W każdym biznesie, a szczególnie w branży handlowej, prędzej czy później stajemy przed problemem czy ważniejszy jest wzrost obrotu poprzez rekrutację nowych klientów czy też satysfakcja i zadowolenie obecnych? Warto wtedy wrócić do podstaw i przeanalizować dane sprzedażowe, aby zorientować się skąd bierze się nasz wzrost sprzedaży, jak bardzo jest on stabilny i przewidywalny oraz gdzie tkwi potencjał. Moim zdaniem wciąż zbyt wiele firm skupia się za bardzo na akwizycji kosztem troski o swoich najlepszych i najwierniejszych klientów. A to przecież oni zapewniają stabilne, wysokie przychody i to o nich powinniśmy dbać i wynagradzać ich lojalność we właściwy sposób, tak aby poczuli się docenieni i wyróżnieni.

BARTEK GÓRZNY
Head of Business Poland-Ukraine-Baltics
TCC

Co może dać grywalizacaja programu lojalnościowego B2B

Wprowadzenie grywalizacji do programu lojalnościowego B2B to szansa na realne zwiększenie zaangażowania uczestników oraz znaczne zmniejszenie kosztów. W dobrze zgrywalizowanych programach nawet 40% uczestników loguje się do projektu każdego dnia, a kolejnych 20-30% kilka razy w tygodniu. W ten sposób uczestnicy mają stały kontakt z marką oraz naturalny dostęp do treści edukacyjnych i wyników biznesowych. Co jeszcze ciekawsze, nagrody wirtulane – a więc w praktyce bez-kosztowe – oferowane w grywalizacji bywają dla zaangażowanych uczestników bardziej atrakcyjne niż nagrody rzeczowe czy finansowe. Pozwala to w dłużej perspektywie zredukować budżet na nagrody nawet o 60%. Jednak o tak spektakularnych wynikach możemy myśleć wyłącznie przy projektach oferujących uczestnikom rozbudowany świat gry z dużą autonomią, czyli model grywalizacji w wariancie 3.0.

TOMASZ BURDZIŃSKI
Wiceprezes, Dyrektor Strategiczny
OSKAR WEGNER

Jakie jest dziś znaczenie PL w organizacji?

Programy lojalnościowe zyskują coraz bardziej strategiczne znaczenie w organizacjach. Przestają one być rozpatrywane jedynie jako forma działań promocyjnych, a zaczynają być podstawą budowania relacji pomiędzy marką, a konsumentem i ważnym elementem całościowego customer experience. Dzieje się tak m.in. dlatego, że programy lojalnościowe są doskonałym narzędziem do gromadzenia informacji o klientach i wykorzystywania tej wiedzy aby wspierać realizację strategicznych celów firm. Z pomocą dobrze zaprojektowanego programu lojalnościowego jesteśmy w stanie lepiej dopasować naszą ofertę do potrzeb klientów, personalizować kierowaną do nich komunikację, zaoferować im wartość dodaną i w efekcie mieć bezpośredni i mierzalny wpływ na ich zachowania nabywcze. Dzięki możliwości zastosowania szerokiego spektrum oddziaływania na konsumenta programy budują nie tylko lojalność transakcyjną konsumentów ale również tę najcenniejszą – emocjonalną.

KRZYSZTOF STREMLER
Kierownik Działu Serwisów Internetowych, Program MediClub
MEDICOVER

Komunikacja budująca lojalność w 2020 roku

Lojalność klientów często zależy od jakości komunikacji, którą użytkownicy marki oceniają już przy pierwszym kontakcie. Dostosowanie komunikacji pod względem kanału, czasu czy treści do indywidualnych klientów staje się koniecznością w świecie rosnącej konkurencji. Z drugiej strony firmy borykają się ze wzrostem kosztów komunikacji, a w szczególności rosnącymi rok do roku kosztami komunikacji SMS. To wszystko sprawia, że łączenie różnych kanałów komunikacji: E-mail, SMS, Push oraz wprowadzenie dynamicznych segmentów klientów staje się nieodzownym narzędziem w rękach każdego specjalisty odpowiedzialnego za komunikację i budowanie lojalności klientów.

TOMASZ PAKULSKI
Dyrektor Zarządzający REDLINK,
Członek Zarządu, VERCOM

Jan Biłyk

Prezes Zarządu

Laurens Coster
Marcin Bodziak

Advanced Analytics Principal

PAYBACK Polska
Tomasz Burdziński

Wiceprezes, Dyrektor Strategiczny

Oskar Wegner
Mariusz Cichy

Sales Manager linii biznesowej Incentive and Rewards

Edenred Polska
Bartek Górzny

Head of Business Poland-Ukraine-Baltics

TCC
Marek Kosakowski

CEO

H2H.TECH
Andrzej Łapeta

Prezes Zarządu

Above Awards
Tomasz Pakulski

Dyrektor Zarządzający REDLINK,
Członek Zarządu, VERCOM

Krzysztof Stremler

Kierownik Działu Serwisów Internetowych, Program MediClub

Medicover
Dominik Zacharewicz

Managing Partner

Loyalty Point

Pytanie do Inspiratora

1 + 4 =

Złoty Partner

Srebrny Partner

Partner Brązowy

Partner

Patron Medialny

Organizator:
Jesteśmy profesjonalnym organizatorem szkoleń, warsztatów, konferencji, targów i eventów. Tworzymy wydarzenia, by inspirować kluczowych managerów i profesjonalistów do realizacji śmiałych inicjatyw i projektów biznesowych, zmieniających rzeczywistość. Pomagamy rozwijać relacje B2B.