Zapraszamy Cię do After Event Inspirators Zone, tutaj możesz zadać pytania naszym ekspertom i poruszyć tematy na które nie było czasu podczas eventu. To okazja do konsultacji z managerami, którzy specjalizują się w wielu, różnych obszarach lojaności. Masz wyzwanie? Problem? Potrzebujesz konsultacji?
Wyślij wiadomość z pytaniem, wybierając Inspiratora!

Zdaniem eksperta:

Transformacja danowa to nowy, silny wiatr w żagle programów lojalnościowych

Transformacja danowa, to centralizacja i wykorzystanie danych znajdujących się w firmie. Coraz więcej firm odnajduje się w nowej rzeczywistości, w której nie koncentrujemy się już wyłącznie na produkcie lub usługach, ale na doświadczeniu Klienta. I właśnie dane dotyczące Klientów – od najbardziej podstawowych danych transakcyjnych, poprzez komunikacyjne, interakcje, badania satysfakcji, zachowania na stronach WWW, reklamacje etc pozwalają nam lepiej zrozumieć potrzeby, problemy i pragnienia naszych Klientów. Program lojalnościowy w takiej sytuacji staje się centrum wiedzy o Klientach, które jednocześnie zaczyna funkcjonować w centrum organizacji, a nie jako luźna satelita. W efekcie mamy doskonałą synergię, w której program lojalnościowy zyskuje wiele nowych źródeł informacji, a z drugiej strony organizacja ma wyjątkowo ostry obraz sytuacji i potrzeb Klientów. Jest to model, który z powodzeniem od dawna stosowany przez liderów w swoich kategoriach – Amazon Jeffa Bezosa, Costco Jima Sinegala i Vanguard’s Jacka Brennana. To firmy, które zrozumiały, że Klient i jego zrozumienie jest aktywem firmy.

Dominik Zacharewicz
Managing Partner
LOYALTY POINT

Lojalność w biznesie w czasach COVID ma formę cyfrową

Pandemia nie tyle wymusiła, co przyspieszyła cyfryzację i automatyzację procesów biznesowych, w tym rozwiązań lojalnościowych. Raporty branżowe potwierdzają, że w Polsce nastąpiło „przyśpieszenie digitalizacyjne”, które w normalnych warunkach trwałoby 10 lat. Widoczny trend digitalizacji form nagrody, np. karty przedpłacone w zamian za bony, e-vouchery czy platformy online, pozwalają na szybką reakcję i modyfikację założeń programu, w zależności od sytuacji rynkowej czy potrzeb partnera biznesowego. Łącząc zalety elektronicznej nagrody z nowoczesną platformą lojalnościową, zyskujemy możliwość natychmiastowej komunikacji ze wszystkimi uczestnikami programów.
Cyfrowa forma nagród jest nie tylko bezpieczna, ale również charakteryzuje się większą elastycznością w wyborze gratyfikacji, szybkością realizacji oraz niskim kosztem w porównaniu do nagród fizycznych. Dodatkowo, brak spotkań i ograniczenia związane z utrzymywaniem dystansu społecznego sprawiły, że dziś to nowe technologie „wyręczają” handlowców z prowadzenia działań lojalizacyjnych. Na działach sprzedaży spoczywa jednak inne, ważne zadanie – wsparcie, pomoc i doradztwo swoim klientom w tej trudnej, dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości.

Edyta Ziajowska
Commercial director
EDENRED POLSKA

Brick&mortar retail nie zniknie z powodu Covid, ale jego działania prosprzedażowe, w tym programy lojalnościowe staną się bardziej online niż mogliśmy to sobie wyobrazić

Aplikacja, interakcja, personalizacja – innymi słowy inteligentna aktywność wobec klienta to przyszłość branż brick&mortar retail. Cyfryzacja i „online-nizacja” wisiały jak miecz Damoklesa nad tą branżą przez lata, ale nikt nie spodziewał się że zmiany będą tak szybkie. Wielokrotny lockdown branży – paradoksalnie pomógł w zrozumieniu znaczenia nowoczesnych technologii i ich zaakceptowania jako nowej drogi rozwoju. Wzrost zainteresowania operatorów na tym rynku technikami online oceniam na 1000% i ciągle mam wrażenie, że to ostrożne rachunki! Dzięki technologii da się skutecznie przenieść wcześniejsze akcje offline-owe do aplikacji czy strony PWA – koszty niższe o około 40%. Efekty podobne, zazwyczaj lepsze. A na dodatek uzyskujemy bazę danych – ojoj, co to jest? Każdy udaje, że rozumie, ale prawda jest taka, że dopiero teraz do wielu biznesów zaczyna docierać, że to zaledwie początek prawdziwych i głębokich zmian. Personalizacji, interakcji, relacji, budowania lojalności – skuteczniej niż do tej pory. Po nowemu. Lub przynajmniej od nowa.

Andrzej Łapeta
Prezes Zarządu
ABOVE AWARDS

Jak dziś komunikować się z klientem? Co zmieniła pandemia w doborze kanałów i treści komunikatu?

W wielu branżach zmieniły się priorytety konsumentów, sposób konsumpcji mediów i wreszcie zachowania zakupowe – wszystko co do tej pory było „wiadome” należało zdefiniować „na nowo”. Lockdowny, niepewność co do przyszłości gospodarki oraz jednostek, sprawiły, że jeszcze ważniejsze niż wcześniej okazały się działania nakierowane na człowieka, których zadaniem jest pomóc mu odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Ważną rolę w tym procesie pełni komunikacja, która w doborze kanałów, powinna uwzględniać zmiany w customer journeys. Wyższa konsumpcja mediów elektronicznych wymusza mocną ekspozycję kanału online, jako nierzadko głównego punktu kontaktu konsumenta z marką, a dostępne na rynku rozwiązania z kategorii „Customer Data Platform” pozwalają maksymalizować efekty. Zarówno ton przekazu jak i jego treść powinny odpowiadać na bieżące potrzeby odbiorców – nie tylko zakupowe ale też emocjonalne. Autentyczność przekazu, szczerość, wsparcie, prezentowanie postawy prospołecznej to aspekty, na które konsumenci zwracają większą niż wcześniej uwagę. Marki, które długofalowo uwzględnią te zmiany w swojej komunikacji zostaną docenione przez swoich odbiorców.

KRZYSZTOF STREMLER
Kierownik Działu Serwisów Internetowych, Program MediClub
MEDICOVER

Jakie jest dziś/będzie jutro znaczenie programu lojalnościowego w organizacji? (w post covidowym świecie)

W czasach po pandemii w dobrej formie przetrwają tylko Ci, którzy zawczasu zbudowali silne, trwałe relacje ze swoimi klientami, oparte na emocjach i doświadczeniach. Dobrze prowadzony program lojalnościowy mógł w tym zdecydowanie pomóc, więc jego rola w działaniach organizacji okazała się dla wielu firm nieoceniona. Teraz nadchodzi jednak moment prawdy i ciekawe będzie zobaczyć, jak firmy będą chciały wynagrodzić swoich najlepszych lojalnych klientów, za to, że byli z nimi i ich wspierali w trudnych czasach. Dla wielu z nich może to oznaczać przebudowę dotychczasowego modelu programu lub też wprowadzenie dodatkowych narzędzi i benefitów, skierowanych do adwokatów marki, jej fanów i opartych o doświadczenia i emocje, a nie tylko elementy transakcyjne.

BARTEK GÓRZNY
Head of Business Poland-Ukraine-Baltics
TCC

Jan Biłyk

Prezes Zarządu

Laurens Coster
Tomasz Burdziński

Wiceprezes, Dyrektor Strategiczny

Oskar Wegner
Krzysztof Stremler

Kierownik Działu Serwisów Internetowych, Program MediClub

Medicover
Dominik Zacharewicz

Managing Partner

Loyalty Point
Bartek Górzny

Head of Business Poland-Ukraine-Baltics

TCC
Marek Kosakowski

CEO

H2H.TECH
Andrzej Łapeta

Prezes

MALL PROMO
Tomasz Pakulski

Dyrektor Zarządzający, REDLINK

Członek Zarządu, VERCOM

Edyta Ziajowska
Edyta Ziajowska

Commercial Director

EDENRED POLSKA
Justyna Klimuk
Justyna Klimuk

Incentive & Recognition Product Portfolio Manager

SODEXO BENEFITS AND REWARDS SERVICES POLSKA

Pytanie do Inspiratora

15 + 14 =

Złoty Partner

Srebrny Partner

Partner Brązowy

Partner

Patron Medialny

Organizator:
Jesteśmy profesjonalnym organizatorem szkoleń, warsztatów, konferencji, targów i eventów. Tworzymy wydarzenia, by inspirować kluczowych managerów i profesjonalistów do realizacji śmiałych inicjatyw i projektów biznesowych, zmieniających rzeczywistość. Pomagamy rozwijać relacje B2B.